1920x400px_O_NAS
StepRecordsTV_OK_biale

W 1989 roku powstał sklep muzyczny Step. Był pierwszym w Polsce, który sprowadzał trudno dostępne tytuły muzyczne zza granicy. W 2006 roku nastąpił podział działalności na pełnoprawną wytwórnię muzyczną utworzoną przez Pawła Kroka i sklep preorder.pl, który z powodzeniem kontynuuje tradycje SM Step, ukierunkowując się na szeroko pojęty rap.

Step Records to ciągły rozwój, poszukiwanie nowej jakości w muzyce i szacunek do tego, co stanowi fundamenty hip-hopu. Łączymy starą szkołę rapu wespół z nowymi trendami muzycznymi. Naszą wytwórnię zasilają zarówno starzy wyjadacze i legendy polskiego rapu, jak i freshmeni, artyści z niebanalnym pomysłem na siebie i swoją twórczość. Albumy wydawane i dystrybuowane przez Step Records mogą pochwalić się milionową oglądalnością klipów, świetną promocją i statusami złotych płyt.

Wytwórnia posiada swój własny kanał promocyjny, który aktualnie posiada 3,6 miliona subskrypcji, plasując się na pierwszym miejscu wśród kanałów wytwórni hip-hopowych. Wyświetlenia wszystkich teledysków opublikowanych przez Step Records na kanale YouTube przekroczyły liczbę 3,5 miliarda wyświetleń.

Dotychczas opolski label współpracował z wieloma liczącymi się artystami polskiej rap-sceny. Aktualnie zrzesza bardzo liczną grupę różnorodnych raperów, zespołów i producentów.

Jednym z kluczowych projektów naszej firmy było otwarcie w 2014 roku własnej sieci dystrybucyjnej, dzięki czemu poczuliśmy się prawdziwie niezależni. Rozwijaliśmy się sukcesywnie z roku na rok, zatrudniliśmy cały zespół ludzi odpowiedzialnych za ten dział należący do naszej Step Grupy i obecnie możemy pochwalić się prawdopodobnie największym katalogiem jeśli chodzi o polski hip-hop w Polsce. Poza całym Step Records, odpowiadamy za dystrybucję fizyczną oraz cyfrową albumów wydawanych przez m.in.: QueQuality, BOR, BDF, 2020, Wiadomo i wiele innych wytwórni oraz artystów działających „na swoim”. Poszerzyliśmy także naszą ofertę o nowe modele współpracy w ramach „rozszerzonej” dystrybucji – przykładem tego jest np. Nizioł – raper posiadający własny label, ale ciągle korzystający z naszych kanałów Youtube.


W tym samym samym
czasie coraz mocniej rozwijaliśmy się jako firma: od początku naszym celem była jak największa niezależność – rozwinięcie marek odzieżowych, otwarcie własnej szwalni, organizacja studio foto, itd. Nasza kadra pracownicza rozszerzyła się do blisko 90 osób, co napawa nas chyba największą dumą!


Cały czas za jeden z naszych największych sukcesów uznajemy branżowe i około-branżowe relacje: na pewno wielu z Was kojarzy z przeróżnych festiwali i koncertów legendarne stoiska Step Records, na których działo się wiele od wczesnych godzinnych porannych do… wczesnych godzin porannych! 🙂 Kto jadł „stepową” jajecznicę pod kieliszek słynnej „kubusiówki” – wie o czym mówimy!

W 2014 roku światło dzienne ujrzał jeden z najważniejszych naszych albumów: płyta Chady i RX-a „Efekt Porozumienia” – muzyczna chemia między artystami przełożyła się na świetnie przyjęte wydawnictwo z Tomkiem w swojej topowej formie w roli głównego bohatera.

W tym samym roku jednym z naszych największych projektów był album producencki Pawbeatsa – bardzo głośna premiera, dzięki której zostaliśmy docenieni także przez nową publikę. Na „Utopii” znalazły się m.in. jeden z pierwszych szeroko zasięgowych singli
z udziałem Quebonafide: „Euforia” nagrana wraz z Kasią Grzesiek oraz bardzo mocny, refleksyjny
hit Zeusa „Widnokrąg”.

Pozostając jeszcze przy roku 2014 – nie możemy zapomnieć o bardzo medialnym projekcie Rozbójnika Alibaby „Bal Maturalny”, który przejęliśmy od warszawskiej wytwórni PROSTO: do dziś na Waszych głośnikach często wybrzmiewają takie numery jak: „Zakazany owoc, „Młodośćczy też „Zosia”.

W 2016 roku doszło do kolejnego „efektu porozumienia” – trójka przyjaciół: Chada, Bezczel oraz Zbuku stworzyła zespół „Kontrabanda”, a my wydaliśmy bardzo mocny, osiedlowy album „Brat Bratu Bratem”.

Nasza wydawnicza aktywność pozwoliła nam rozwinąć największy kanał Youtube związany z muzyką w Polsce (przeszło 3,5 miliona subskrybentów). Łączna suma odtworzeń materiałów na kanale Step Records zbliża się do, uwaga, 4 000 000 000 (czterech miliardów)!

W 2016 roku byliśmy współautorami absolutnego szału, który powstał wokół naszego rapera Popka i zespołu Gang Albanii. Ogromny sukces komercyjny projektów zaowocował dwoma diamentowymi płytami, które dumnie wiszą na naszych ścianach: za album Gang Albanii – „Królowie Życia” oraz Popek x Matheo „Król Albanii”.

W roku 2018 rozpoczął się proces reorganizacji naszych szeregów. Wypełniliśmy praktycznie wszystkie „stare” kontrakty i skupiliśmy się na pozyskaniu nowych, pasujących do naszego profilu zawodników: stąd obecność w labelu: Intruza, Dedisa, Dawida Obserwatora, Episa Dym Knf, Śliwy, Vin Vinciego. Co cieszy – ze wszystkimi „byłymi” artystami utrzymujemy ciągle bardzo pozytywne relacje – większość pozostała w naszej dystrybucji, z niektórymi działami w innych modelach biznesowych, jesteśmy w ciągłym kontakcie. Poza popularną „Step Armią” wydawniczo działamy ciągle ze „starszą gwardią” reprezentowaną przez Kafara Dix37 oraz Rufuza. Postawienie na tych zdolnych i niezwykle pracowitych raperów pozwoliło nam w krótkim czasie stać się absolutnym liderem jeśli chodzi o polską scenę „uliczną”. I wiecie co? Nie zamierzamy spoczywać na laurach!

Nie obyło się niestety bez smutnych wydarzeń: 18 marca 2018 roku pożegnaliśmy Tomka Chadę – absolutną legendę ulicznej sceny rapowej, „zwykłego faceta z niezwykłym życiorysem” i przede wszystkim naszego przyjaciela. W tym roku drugi z członków wspomnianej wyżej „Kontrabandy” – Michał „Bezczel” Banaszek odszedł z tego świata, pozostawiając po sobie mnóstwo niezwykle ikonicznych singli i albumów. Spoczywajcie
w pokoju, Panowie!

W 2019 roku swój finał ujrzał jeden z największych projektów naszej firmy: film „Proceder” zrealizowany przez Global Studio, który opowiada o burzliwym życiu naszego Przyjaciela – Tomka Chady. Sam pomysł na film pojawił się w naszych głowach jeszcze za życia Tomka – jest nam niezmiernie przykro, iż sam raper nie doczekał premiery. Twoja osoba oraz muzyka na zawsze w naszych sercach. Przy okazji tego projektu warto wspomnieć o dwóch istotnych dla nas tematach. Pierwszym z nich jest składanka dedykowana Tomkowi: „Chada: jesteś legendą” na której reprezentanci polskiej sceny na nowo zinterpretowali twórczość Chady. Ogromne znaczenie miało dla nas nawiązanie bliskich relacji z Kaczym, który wraz z Tomkiem stworzył pod koniec lat 90-tych zespół „PROCEDER” – współpraca z Markiem jest dla nas niejako kontynuacją tej długiej i pięknej historii.

W lutym 2020 roku postanowiliśmy otworzyć drugi kanał muzyczny o nazwie „Prima Sort”, który nierozerwalnie związany jest z wytwórnią Step Records. W stosunkowo krótkim czasie przekroczyliśmy liczbę ponad 150 tysięcy subskrypcji, a to jedynie początek naszej drogi. Ilość muzyki, którą mamy Wam do zaprezentowania sprawia, że nie był to prawdopodobnie ostatni z takich „ruchów”, który wykonaliśmy – czekajcie na więcej informacji!

Kolejnym z działań mających na celu uzyskanie maksymalnej niezależności było otwarcie w Krakowie świetnie wyposażonego studia nagraniowego „New Step Studio” – w tym miejscu zrealizowaliśmy sporo „naszych” utworów, ale nie tylko – jesteśmy otwarci na działania z artystami przeróżnej maści – nie zamykamy się tylko na rap, który oczywiście nadal pozostanie corem naszych działań.

 


Facebook (144 tys. obserwujących):

https://facebook.com/preorderpl
Instagram (55 tys. obserwujących): 
https://www.instagram.com/preorder_pl

Facebook (130 tys. obserwujących):
https://www.facebook.com/patrioticpl
Instagram (64 tys. obserwujących): 
https://www.instagram.com/patriotic_48

primasortp

Facebook (4 tys. obserwujących):
https://facebook.com/PrimaSortBrand/
Instagram (17 tys. obserwujących): 
https://instagram.com/primasortbrand/