1920x400px_O_NAS

W 1989 roku powstał sklep muzyczny Step. Był pierwszym w Polsce, który sprowadzał trudno dostępne tytuły muzyczne zza granicy. W 2006 roku nastąpił podział działalności na pełnoprawną wytwórnię muzyczną utworzoną przez Pawła Kroka i sklep preorder.pl, który z powodzeniem kontynuuje tradycje SM Step, ukierunkowując się na szeroko pojęty rap.

Step Records to ciągły rozwój, poszukiwanie nowej jakości w muzyce i szacunek do tego, co stanowi fundamenty Hip-hopu. Łączymy starą szkołę rapu wespół z nowymi trendami muzycznymi. Naszą wytwórnię zasilają zarówno starzy wyjadacze i legendy polskiego rapu jak i freshmeni, artyści z niebanalnym pomysłem na siebie i swoją twórczość. Albumy wydawane i dystrybuowane przez Step Records mogą pochwalić się milionową oglądalnością klipów, świetną promocją i statusami złotych płyt.

Wytwórnia posiada swój własny kanał promocyjny, który aktualnie przekroczył już 2 000 000 subskrypcji, plasując się na pierwszym miejscu wśród kanałów wytwórni hip-hopowych. Wyświetlenia wszystkich teledysków opublikowanych przez Step Records na kanale YouTube przekroczyły liczbę 1 miliarda wyświetleń.

Dotychczas opolski label współpracował z wieloma liczącymi się artystami polskiej rap-sceny. Aktualnie zrzesza bardzo liczną grupę różnorodnych raperów, zespołów i producentów:

Nasi Artyści