Popek & Matheo

Popek (wł. Paweł Mikołajuw) – polski raper, członek znanej w środowisku rapowym grupy Firma. Jeden z założycieli i pomysłodawców projektu Gang Albanii. Szalony artysta i muzyk. Oprócz projektów hip-hopowych raper bierze również udział w projektach bluesowych oraz jazzowych. Wspólnie z Matheo nagrał płytę “Król Albanii”, która ukazała się 29 stycznia 2015 roku nakładem Step Records.

Matheo (wł. Mateusz Schmidt) – polski producent muzyczny urodzony w Szczecinie. Znany ze stałej współpracy z takimi raperami jak Tede, DonGuralesko czy Sobota. Obecnie jeden z topowych producentów muzycznych w Polsce.

Wspólny album artystów pt. “Król Albanii” został świetnie przyjęty przez słuchaczy. Album dotarł do 1. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. 6 kwietnia 2016 roku płyta uzyskała w Polsce status platynowej. Single promujące projekt uzyskały świetne oglądalności na portalu YouTube, a niektóre z nich (“Wodospady” czy “Każdy z nas”) regularnie pojawiały się na antenie komercyjnych stacji radiowych oraz telewizyjnych.

Obecnie album posiada status Podwójnej Platyny.