GRIZZLEE & DRYSKULL

Nakładem opolskiego labelu ukazała się wspólna płyta duetu Grizzlee/DrySkull pt. “Stadium Regenesis”. Krążek ukazał się we wrześniu 2015. Album promowały m.in. single “Fire on the water” i tytułowy “Stadium Regenesis”, z gościnnym udziałem VNM’a.

– Z pewnością płyta “Stadium Regenesis” to najbardziej dojrzała i przemyślana rzecz w mojej karierze – mówi Grizzlee. – Łączy w sobie tyle elementów i stylistyk, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nie chcę zabrzmieć narcystycznie, ale jestem pewien, że nie było takiej płyty na polskim rynku. Z pewnością jest to swoisty powiew świeżości.

– “Stadium Regenesis” to podróż – zarówno muzycznie jak i merytorycznie. Utwory ze sporą dozą nowoczesnych, elektronicznych rozwiązań aranżacyjnych stawiają jednak w pierwszej kolejności na najbardziej pierwotne dobro zawarte w muzyce, czyli po prostu melodyjność – dodaje DrySkull. – Utwory doskonale opisują stan,

jaki przez ostatnie dwa lata towarzyszył nam przy pracy nad albumem. Przeszliśmy obaj nasze prywatne “Stadium Regenesis” i teraz, już odmienieni, dajemy wszystkim szansę na przejście tego samemu – podsumowuje artysta.

Grizzlee (Kamil Raciborski) – wokalista i tekściarz. Znany przede wszystkim z występów w grającej muzykę reggae grupie East West Rockers. W 2011 roku z jego inicjatywy powstał zespół Mixtura. Projekt łączący różnorodne gatunki muzyczne swoją premierę miał w listopadzie 2012, kiedy to ukazał się album “Duch w maszynie”. Współpracował między innymi z Pezetem, Te-Trisem, Molestą Ewenement i Grubsonem.

DrySkull (Robert Krawczyk) – polski producent i kompozytor muzyki elektronicznej. Współodpowiedzialny za produkcję ostatniego albumu Mroza pt. “Rollercoaster”. Jego produkcje pojawiły się na albumach takich artystów jak Afromental, VNM czy grupa Pokahontaz.