Logowanie

Z.B.U.K.U

Z.B.U.K.U (prywatnie Michał Buczek) - polski raper pochodzący z Prudnika. Zasłynął na scenie gościnnym występem na płycie Chady „Jeden z Was” w utworze „Tego nie da się naprawić”, w którym według krytyków wypadł bardzo korzystnie.

Młody wykonawca zwrócił uwagę Chady grając żywiołowy koncert na imprezie „Hip Hop Opole B4 Party” w 2011 roku. Po tej imprezie Chada zaprosił Z.B.U.K.A na wspólną trasę koncertową, co zaowocowało zaproszeniem prudnickiego rapera na album „Jeden z Was”.

Kilka miesięcy później po premierze płyty Chady ukazał się solowy numer Z.B.U.K.A pt. „Witam Cię w Polsce” oparty na instrumentalnej wersji utworu Kno „Doin Alright" z płyty „SouthernUnderground” CunninLynguists. Singiel prudnickiego rapera został zobrazowany teledyskiem. Klip w krótkim czasie został wyświetlony kilka milionów razy na portalu YouTube, dzięki czemu Z.B.U.K.U zyskał grono nowych słuchaczy.

Popularność młodego rapera i jego niewątpliwy talent zaowocowały zaproszeniem na płytę producencką Donatana „Równonoc”. Album sprzedawał się wyśmienicie i w krótkim czasie po premierze zyskał tytuł podwójnej platyny. Z.B.U.K.U pojawił się na nim w utworze „Zew” razem z innymi, wschodzącymi gwiazdami polskiego rapu – Sitkiem oraz B.R.O. Udzielił się również na piątej części legendarnej składanki KODEX. W utworze "Most Wanted" wystąpił razem z Jopelem, Hukosem, Cirą i Bezczelem.

W międzyczasie młody raper zagrał kilkanaście koncertów oraz wystąpił we Wrocławiu grając suport przed amerykańską gwiazdą AZ, a także przed Termanology i Lil Fame’m ze składu M.O.P.

W marcu 2013 roku Z.B.U.K.U oficjalnie dołączył do wytwórni Step Records . Nakładem opolskiego labelu ukazał się solowy album rapera o tytule „Że Życie Ma Sens”. Artysta zdecydował się okroić listę gości do minimum, przez co na debiutanckim krążku słyszymy prywatnie dobranych znajomych Zbuka – Rovera, Bezczela, LeszkaJedenStąd, Bonsona, Jopla i Eftera. Za muzyczną stronę płyty odpowiada Poszwixxx, Bob Air, Młody MD, DNA, PBH, Karaś, Eljot, KPSN, Novy i Udar. Rok po premierze album uzyskał status Złotej Płyty, czyniąc tym samym ZBUKA najmłodszym raperem, który zdobył złoto za debiut fonograficzny.

6 grudnia 2014 roku pojawiło się kolejne solo prudnickiego rapera. "Życie Szalonym Życiem" to naturalny krok po pierwszym, świetnie przyjętym albumie "Że Życie Ma Sens". Po mocno klasycznie brzmiącym pierwszym albumie, "Życie Szalonym Życiem" to płyta pełna eksperymentów i utworów, w których młody raper udowadnia swój talent, jednocześnie podbijając kolejne słupki popularności. Album promowały teledyski nakręcone podczas zagranicznych podróży artysty (Czechy, Tajlandia, Hiszpania). Wydawnictwo dotarło do 8 miejsca zestawienia OLiS. Obecnie posiada status Platynowej Płyty. 

W grudniu 2016 roku ukazał się kolejny solowy album rapera - "W drodze po nieśmiertelność". W międzyczasie prudnicki raper pojawił się na składance Step Records "Rap Najlepszej Marki vol. 2". Jego utwór "Łap Marzenia" spotkał się ze świetnym odbiorem fanów i liczy sobie ponad 13 milionów odsłon na portalu YouTube.

Poprzednie Następne