Logowanie

Pawbeats

Pawbeats, czyli Marcin Pawłowski to kompozytor, multiinstrumentalista oraz producent muzyczny. Reprezentant bydgoskiej sceny od 2005 roku. Aranżer m.in. albumów Piha, Bisza i Miuosha, które w 2012 uzyskały status złotej płyty. Autor oprawy muzycznej dla m.in: duetu Melkart Ball - zwycięzców programu "Mam Talent!", reklamy Discovery Channel, prestiżowego pokazu mody 080 Barcelona Fashion i muzyki teatralnej. Szerszej publiczności dał się poznać coverem utwory Rihanny – Where habe you been. Cover na pianinie, który trafił do kilkudziesięciu fanklubów piosenkarki, w tym na jej największy Rihanna Daily.

12 września 2014 roku pojawiła się jego producencka płyta pt. "Utopia" – krążek różnorodny stylistycznie i brzmieniowo, na którym zagości plejada najlepszych i znanych MC.

Na "Utopii" zestawiłem rap z akustycznymi instrumentami i różnymi klimatami muzycznymi, od jazzujących, przez psychodeliczne aż po popowe. Zarejestrowaliśmy partie fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu, altówki, perkusji, akordeonu, gitar, trąbki i wielu innych instrumentów, których moc i duszę czuję w każdym kawałku z tego albumu – podsumowuje album Pawbeats.

Pawbeatsa wokalnie wsparli m.in. Paluch, Zeus, Pih, Quebonafide, VNM, Miuosh, Onar, Bonson, Tede, Kękę, Rover, Haju oraz Rahim. Najpopularniejsze single promujące album, to "Euforia" z gościnnym udziałem Quebonafide i Kasi Grzesiek oraz "Widnokrąg", gdzie udzielił się Zeus. Wyświetlenia "Euforii" i "Widnokręgu" w bardzo szybkim czasie przekroczyły milion odsłon, a ich liczba rośnie z dnia na dzień. 

Album zadebiutował na 2 miejscu w zestawieniu OLiS. 

2 lata później po niewątpliwym sukcesie "Utopii", która uzyskała status "złotej płyty", Pawbeats powrócił z kolejnym albumem. Bydgoski producent tym razem postanowił pójść o krok dalej i zamiast standardowego wydawnictwa podarować słuchaczom nieszablonowy projekt składający się z kilku, integralnych części.

"Pawbeats Orchestra" to twór łączący różne aspekty naszej pracy: wydajemy album, następnie gramy go na koncercie w specjalnie przygotowanych aranżacjach, by ostatecznie otrzymać wizję i fonię na koncertowym DVD – tłumaczył Pawbeats, przed premierą swojego nowego albumu.

Na albumie pojawi się plejada gości z różnorodnych środowisk muzycznych. U bydgoskiego producenta spotkają się m.in. Dwa Sławy, Natalia Nykiel, Sarcast, Justyna Steczkowska, VNM, KęKę, Kali, Tau oraz Mr. J. Medeiros (znany ze współpracy ze znanym francuskim zespołem Hocus Pocus, współzałożyciel The Procussions). Przy doborze gości producent decydował się zaprosić tych, których muzykę osobiście ceni oraz słucha. W projekcie muzycznym spory udział miały również Silesian Brass Quartet i Orkiestra Opery Nova, dzięki którym możliwe stało się zrealizowanie całej wizji artystycznej, poczynając od muzyki na krążku, a kończąc na koncercie premierowym, który pokaże album w zupełnie innym świetle.

Bez wątpienia projekt "Orchestra" był wydarzeniem wyjątkowym na polskiej scenie muzycznej. Aktualnie artysta rozpoczął prace nad kolejnym krążkiem. 

Poprzednie Następne