Logowanie

Okoliczny Element

Okoliczny Element – opolska grupa hip-hopowa. W skład zespołu wchodzą Mejdej i Nin-Jah.

W 2008 roku ukazała się debiutancka płyta Okolicznego Elementu "Pierwsza Rozgrzewkowa EP". Płyta została udostępniona za darmo, natomiast w kwietniu 2009 wydawnictwo ukazało się nakładem wytwórni Step Records. Czerwiec 2011 roku, to czas, gdy skład wypuścił kolejny materiał "Schody do nikąd". Gościnnie udzielili się m.in. Jarecki i Lilu. Płyta ukazała się w mocno limitowanym nakładzie, wydana sumptem zespołu. Jeszcze w tym samym roku, nakładem Step Records, ukazały się reedycje obydwóch płyt Okolicznego Elementu.

W październiku 2012 roku ukazał się kolejny album Okolicznego Elementu – "Kosze zerwane". Płyta była promowana klipami do utworów "Szczęście", "Walka trwa", "Nie namawiaj mnie" i "Tysiace snów". Gościnnie pojawili się Te-Tris, Ras, Reno, Jarecki, Dj Brk i Emilia. Pierwszy raz w historii składu, album ich autorstwa znalazł się w zestawieniu OliS, plasując się na 21 miejscu.

Po rozejściu się dróg artystów i wytwórni,  zespół wydał dotychczas jeszcze dwa albumy - "Teatr uliczny", gdzie gościnnie udzielili się tacy artyści jak Kuba Knap czy Procentee, oraz "Powrót na dzielnie". 

Poprzednie Następne