Logowanie

Hukos

Hukos w 2003 roku razem z zespołem Panorama Paru Faktów wydał album Rozgrzewka. Ma na koncie ponad 100 koncertów jako support przed wszystkimi liczącymi się artystami w kraju. Uczestniczył w nagraniach rockowych i jazzowych razem z zespołem WEM oraz jako członek soundsystemu w ramach ekipy WTF Crew. W 2007 roku wydał swoją pierwszą solową płytę - Ostrze moich oskarżeń, z której pochodzi utwór "Panie Prezydencie". Opisuje w nim plan zabicia prezydenta. O piosence napisali we wrześniu 2007 m.in. portal TVN24, Wprost, Gazeta Wyborcza Białystok, oraz telewizje w całej Polsce. 3 października 2007 w internecie pojawił się nowy utwór Hukosa pt. "Anatomia morderstwa", który jest odpowiedzią na zarzuty stawiane mu m.in. przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę i posłankę PiS Jolantę Szczypińską.


14 maja 2011 roku ukazała się reedycja albumu Ostrze moich oskarżeń. Została wydana nakładem wytwórni Step Records. Produkcja promowana byla teledyskiem do utworu "Okno z widokiem na Polskę", w którym wystąpił Miszkers. 

27 kwietnia 2012 roku ukazał się drugi solowy album pt. "Knajpa Upadłych Morderców" nakładem tejże wytwórni. Płytę promują teledyski zrealizowane do numerów: "Nasz 95", "To idzie w miasto" (one shot), "Gdziekolwiek byś szedł" (feat. Bezczel, Ede), "Miastokolormania" (feat. Jarecki), "Wszystko płynie" (feat. Zeus, Cira) oraz "Z nami nie byli" (feat. Młody M, Chada). 

28 czerwca ukazał się wspólny projekt Ciry i Hukosa, "Głodni z natury". Jest to mocny, koncertowy materiał. Muzycy od momentu wejścia do studia nie ukrywali, że zależy im na nagraniu bengerowej płyty, która będzie bujać ludzi na koncertach, ale da im też możliwość refleksji. Charakterystyczny, przesiąknięty goryczą rap Hukosa idealnie komponuje się z charyzmatycznym i perfekcyjnym stylem Ciry. Warstwa tekstowa kryje ciężkie, niejednoznaczne historie przedstawione oczami muzyków. Na płycie gościnnie udzielili się m.in. Zeus, Kali i Paluch. Album zadebiutował na 16. miejscu OLIS-u.

Ostatnim solowym wydawnictwem artysty, które ukazało się nakładem Step Records, był krążek "Wielkie wojny małych ludzi" - jest to synteza klasycznego białostockiego brzmienia wraz z wykorzystaniem nowoczesnych trendów, z których raper wyciąga to, co najlepsze.

Płyta pełna jest barwnych i gorzkich historii z życia MC, gdzie mianownikiem wspólnym jest zderzenie się z szarą rzeczywistością, dorosłym życiem i ciemną stroną pasji, jaką jest rap. Hukos opisuje świat absurdu, w którym przyszło mu żyć, przemawiając w imieniu wielu młodych ludzi, codziennie walczących o swój byt i godne życie.

Niemałą rolę w inspiracji, jeśli chodzi o konwencję i klimat albumu, odegrała w życiu artysty dwójka legendarnych polskich aktorów.

- Materiał ten jest swoistym hołdem dla dwóch wybitnych, choć niedostatecznie docenionych za życia aktorów – Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza. Znany pisarz, Janusz Głowacki, powiedział kiedyś, że "największym grzechem polskiej kinematografii było to, że nikt nie był w stanie napisać scenariusza na miarę skali ich talentu".

Z uwagi na bardzo osobisty charakter płyty, liczba gości została ograniczona do minimum, przez co na albumie usłyszymy jedynie zwrotki Ciry, PeeRZeta i KęKę. Za produkcję i nowoczesne brzmienie odpowiadają m.in. EljotSounds, Poszwixxx, 101 Decybeli, Ka-Meal, Juicy czy BobAir.


Poprzednie Następne