Logowanie

Gang Albanii

W ponad dwudziestoletniej historii polskiego rapu tworzono już wiele supergrup . Niepowtarzalny Gang Albanii jest tylko jeden. "Dwóch chorych MC i chory producent" – mówią o sobie założyciele składu. Gang Albanii tworzą Popek, Borixon i Rozbójnik Alibaba, znany także jako producent muzyki klubowej pod pseudonimem Robert M.

"Królowie życie" była płytą, która złamała wszelkie konwencje klasycznego rapu. Świadczyć o tym mógł fakt, że dzięki niestandardowej promocji, jeszcze przed wydaniem jakiegokolwiek singla, zespół zebrał wokół siebie ponad 70 tysięcy fanów na Facebooku. Kolejnym elementem, który podgrzewał atmosferę przed premierą płyty, była obsada. Trzej artyści tworzący supergrupę to osoby rozpoznawalne, budzące kontrowersje i przyciągające uwagę odbiorców. Popka, Borixona i Alibabę łączy także jeszcze jedna cecha – zabawa muzyką, będąca tematem przewodnim tego szalonego i spontanicznego krążka.

W zalewie nowoczesnego brzmienia i wszechobecnej elektroniki, która coraz śmielej wkracza w rodzimy rap, Gang Albanii zaprezentował swoje niecodzienne podejście do tematu ewolucji tego gatunku muzyki. Chwytliwe podkłady i szybko zapadające w pamięć refreny zagwarantowały płycie "Królowie życia" status imprezowego klasyku. Nie dziwi więc fakt, że album w bardzo szybkim tempie zyskał miano podwójnej platyny, a oglądalność singli opublikowanych na YouTube liczy się w milionach. 

Zespół nie pozwolił długo czekać fanom na kolejny krążek i w rok po premierze "Królów życia" podzielił się ze słuchaczami nowym albumem - "Ciężki Gnój". Wydawnictwo również spotkało się ze świetnym przyjęciem fanów, kontynuując tradycje poprzedniego krążka i zyskując kolejne wyróżnienia. Obecnie album posiada status Platynowej Płyty. 

Poprzednie Następne