Logowanie

Chada

Chada, właśc. Tomasz Chada (ur. 24 sierpnia 1978 w Warszawie) - polski raper wychowany na Grochowie (jednej z dzielnic Południowej Pragi). Reprezentujący nurt ulicznego rapu, początkowo mocno związany z legendarną Molestą, czołowy polski wykonawca muzyki rap, wydający obecnie w wytwórni hip hopowej Step Records. Autor jednej z najlepszych płyt w 2009 roku (według felietonistów największego portalu hip hopowego w Polsce).

W maju 2009 roku muzyk otrzymał 22 miesięczny wyrok pozbawienia wolności. Po ponad roku odsiadki w więzieniu w Bydgoszczy, raper wyszedł na wolność w czerwcu 2010 roku. Po opuszczeniu Zakładu Karnego Chada zagrał kilkadziesiąt koncertów w całym kraju oraz rozpoczął pracę nad drugą płytą zatytułowaną "WGW" (skrót od słów "Wiara Gwarancją Wygranej"). Album ukazał się na rynku 27 maja 2011 roku debiutując na 10 miejscu na liście OLiS. Płyta "WGW" przez okres ponad 3 tygodni znajdowała się na podium najlepiej sprzedających się albumów w sieci salonów EMPIK.


22 czerwca 2012 roku ukazała się trzecia solowa płyta warszawskiego rapera, zatytułowana "Jeden z Was". Z miejsca zadebiutowała na 1 miejscu listy OLIS. Na kilka tygodni przed premierą Chada został ponownie aresztowany i osadzony w zakładzie karnym.

W 2014 roku Chada nagrał kolejny album pt. "Syn Bogdana".  Sesje nagraniowe odbyły się w czasie 6-u przepustek, z których raper korzystał pod koniec 2013 roku odbywając 2-letnią karę pozbawienia wolności. Jest to pierwszy nagrany w taki sposób krążek w historii polskiego hip-hopu. Album w niespełna rok uzyskał status Złotej Płyty.

Jeszcze w tym samym roku raper wydał kolejną płytę. Album "Efekt Porozumienia", w odróżnieniu od poprzednich tytułów warszawskiego rapera, był płytą pełną gościnnych występów i hołdem dla wspólnych kolaboracji. Jak możemy usłyszeć w jednym z utworów: „Paru gości Chadę wspiera, słali paczki do więzienia / to nie bez powodu tytuł „Efekt Porozumienia”. Za produkcję albumu od A do Z odpowiada RX. Płyta zadebiutowała na 4 miejscu zestawienia OliS.

Obecnie raper pracuje nad kolejnym krążkiem.

Poprzednie Następne